• 26
  • Mrt.
    2018

Welpenmeisjes op bezoek bij Erve Broam

Wij (de Welpenmeisjes) zijn vanavond op bezoek geweest bij Erve Broam in Agelo. Erve Broam is een modern melkveebedrijf gerund door de familie Scholten Linde. Leo Scholten Linde heeft ons ontvangen en een rondleiding gegeven door het bedrijf. We zijn begonnen met koemelken, daar deden we een wedstrijd tegen elkaar wie er binnen 1 minuut de meeste melk in de emmer kon krijgen. 

Daarna hebben we gekeken bij de koetjes en kalfjes op de boerderij. We hebben van alles geleerd, zoals waar de kalfjes geboren worden, hoelang een koe slaapt, wat biest is, wat de koeien eten en waar ze gemolken worden. We hebben zelfs de koeien geaaid!

Na afloop kregen we van Kristel wat drinken en wat lekkers. We hebben de familie Scholten Linde bedankt voor de leuke en vooral leerzame avond.

Bekijk onze Facebookpagina voor meer foto's.